Antresole

Realizowane przez naszą firmę antresole pozwalają zyskać dodatkowe metry w mieszkaniu oraz dodają mieszkaniu charakteru i elegancji.

Sposób na antresolę

Antresola to znakomity sposób, aby zyskać dodatkową przestrzeń w domu. Nowoczesne wnętrza wymagają ciekawych aranżacji, a posiadanie antresoli pozwala na urządzenie niebanalnego mieszkania. Antresole coraz częściej pojawiają się nie tylko w wysokich mieszkaniach, gdzie chcemy w ten sposób zaoszczędzić miejsce, ale również w domach jednorodzinnych. Dodatkowa przestrzeń daje sporo możliwości, a jej odpowiednie wykorzystanie może zapewnić nam fantastyczne miejsce odpoczynku lub nauki.

Na antresoli możemy urządzić skromny pokój do nauki, sypialnię lub kącik telewizyjny. Jest to też doskonałe miejsce na zaproszenie gości. Antresola umożliwia kontakt z osobami znajdującymi się w sąsiednich pomieszczeniach. Możemy komunikować się z domownikami przebywającymi pod antresolą, ale nie możemy obserwować całej dolnej przestrzeni. Również z dołu nie widać całej powierzchni antresoli. Jest to zatem idealne miejsce na ukrycie czegoś przed ciekawskim wzrokiem gości i odwiedzającej nas rodziny.


Antresole Warszawa

Antresola daje możliwość wydzielenia przestrzeni o różnej funkcji. Nie musimy w tym celu stawiać ściany czy montować grubej zasłony. Na górze możemy zorganizować kącik telewizyjny, a na dole umieścić stół, krzesła i zaaranżować aneks kuchenny. Otwarta przestrzeń dzieli się wtedy na kilka stref, które w ten sposób posiadają swoje granice bez konieczności redukowania powierzchni całego mieszkania dodatkowymi ścianami.

Przy aranżowaniu lub budowie antresoli ważne jest to, w jaki sposób będziemy mogli się na nią dostać. Niekiedy miejsca jest tak niewiele, że jedynym rozwiązaniem jest drabinka. Poleca się schody kręcone, które zajmują niewielką przestrzeń. Schody jednobiegowe to już spore wyzwanie w małym mieszkaniu. Budowę antresoli warto zaplanować już na etapie planowania wyglądu domu. Wtedy można umieścić ją w odpowiednim miejscu i zapewnić do niej wygodny dostęp.

Antresola to sposób na dwupoziomowe pomieszczenie, co może być bardzo praktycznym rozwiązaniem. Decydując się na antresolę powinniśmy przemyśleć sposób jej ogrzewania. Według wielu specjalistów w takich pomieszczeniach najlepiej sprawdza się ogrzewanie podłogowe, bo ciepło będzie wędrowało do góry z dużej powierzchni. Planowanie antresoli powinno też wiązać się z dźwiękami dobiegającymi z niej oraz z dolnych pomieszczeń. Warto umieścić antresolę nad miejscem, w którym dodatkowe dźwięki nie będą nikomu przeszkadzały. Jeśli dziecko będzie na górze oglądać telewizor, my możemy na dole gotować lub sprzątać w garderobie, ale niekonieczne czytać lub uczyć się w salonie.

Antresole Piaseczno

Sama antresola to konstrukcja stalowa lub drewniana. Materiał, z którego wykonana jest antresola oraz jej balustrada, powinien stylistycznie pasować do całości aranżacji. Można zastosować tutaj drewno, które wnosi ciepły nastrój, skorzystać z romantycznych stalowych konstrukcji lub wybrać połączenie dwóch tworzyw. Bardzo interesującym rozwiązaniem, które wykorzystuje się w nowoczesnych pomieszczeniach, jest zestawienie metalu oraz szkła. Najkorzystniejszym wyborem jest szkło hartowane oraz stal nierdzewna, gdyż takie połączenie jest bardzo wytrzymałe.

W najbardziej awangardowych wnętrzach możemy spotkać też szklane podłogi antresol, co fantastycznie współgra z metalowymi elementami. Tafle hartowanego szkła otoczone metalem dają nietuzinkowy efekt. Można też zastosować matowe szkło, co niektórym daje większe poczucie prywatności na antresoli. W niektórych mieszkaniach antresola stalowa ma pasować do innowacyjnej stylizacji, która dzisiaj idzie w kierunku przemysłowych dodatków.