Usprawnienia i przeróbki

JAK OŚWIETLIĆ SCHODY WEWNĘTRZNE?

Schody wewnętrzne wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, aby codzienne chodzenie po nich w górę i w dół nie powodowało ryzyka urazów. Jednym z ważnych elementów zapewniających optymalne bezpieczeństwo jest właściwe oświetlenie.

JAK ZABEZPIECZYĆ SCHODY PRZED DZIEĆMI?

Gdy w domu mieszka maluch, w takim przypadku należy zadbać o to, aby był w nim całkowicie bezpieczny. Dotyczy to także schodów, na których dzieci narażone są na groźne upadki. Jak dobrze zabezpieczyć schody wewnętrzne przed dziećmi?

JAK POMALOWAĆ SCHODY WEWNĘTRZNE?

Schody wewnętrzne z czasem mogą przestać prezentować się atrakcyjnie. Jeśli gruntowne czyszczenie nie pomaga, można pomyśleć o ich odmalowaniu. Jak pomalować schody wewnętrzne, aby znów wyglądały jak nowe?

JAK ZAGOSPODAROWAĆ WOLNE MIEJSCE POD SCHODAMI?

Starsze schody nie zawsze wyglądają dobrze – gdy chcemy dokonać odmiany, nie musimy jednak decydować się na kosztowną zamianę konstrukcji na nową. Czasami wystarczą tylko drobne zmiany, aby schody prezentowały się jak nowe. Świetnym pomysłem może być zamiana balustrady na inną!

JAK ODNOWIĆ SCHODY WEWNĘTRZNE?

Z czasem każde schody wewnętrzne mogą przestać prezentować się atrakcyjnie. W takim przypadku warto pomyśleć o ich odnowieniu. Jak można zrobić to we własnym zakresie? To nie takie trudne!

JAK PRZYSTOSOWAĆ SCHODY DO POTRZEB SENIORA?

Schody są bardzo często dużym utrudnieniem dla seniorów. Gdy nie ma możliwości zaaranżowania domu w inny sposób tak, aby starsza osoba nie musiała używać schodów, warto przystosować je do jej potrzeb. O czym należy wtedy pamiętać?

JAK PRZYSTOSOWAĆ SCHODY DO POTRZEB SENIORA?

Chociaż obecnie podpiwniczenie nie jest realizowane w przypadku każdej nowej inwestycji budowlanej, to jednak wielu inwestorów nadal decyduje się na wykonanie piwnicy. Są one powszechnie spotykane także w starszych budynkach. W przypadku schodów prowadzących do piwnicy kwestie estetyki nie mają aż tak dużego znaczenia – ważna jest za to ich funkcjonalność. Zatem, jak wykonać schody do piwnicy?