Schody

Wykonujemy nowoczesne schody wewnętrzne, które łączą w sobie piękno i najwyższą wygodę użytkowania.

Schody Warszawa

Firma Stalmar specjalizuje się w wykonawstwie schodów w Warszawie i na terenie gmin zaliczających się do szeroko rozumianej aglomeracji warszawskiej. Wykonujemy zarówno schody wewnętrzne, jak i schody zewnętrzne. Naszą specjalnością są schody stalowe, ale chętnie sięgamy również po inne materiały, jak np. szkło i tworzywa. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim wprowadzeniem, w którym postaramy się przybliżyć Państwo na co najlepiej zwrócić uwagę na etapie wyboru schodów.

Schody powinniśmy wybierać w zależności od tego, jaką ilością miejsca dysponujemy. Możemy zdecydować się na te, które zostaną wykonane podczas budowy domu, ale warto również rozważyć oferty producentów i kupno gotowych schodów. Te ostatnie zazwyczaj nie będą wykończone i musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, zanim nasze schody osiągną pożądany wygląd i staną się ozdobą pomieszczenia. Warto pamiętać, że gotowe tańsze modele nie zawsze spełnią nasze oczekiwania. Ich jakość może być, tak samo jak cena, po prostu niska.

Wybierając schody do naszego domu, powinniśmy kierować się tym, gdzie będą one umiejscowione. W ofercie cenionych marek znajdują się zarówno schody zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Te ostatnie to dzisiaj nie tylko niezbędny element łączący kondygnacje, ale też część aranżacji pomieszczeń. Mogą być wykonane z drewna, ale również ze stali, granitu czy marmuru. Wszystko zależy od stylu, jaki chcemy osiągnąć we wnętrzach. Schody zewnętrzne muszą natomiast wytrzymać niesprzyjające warunki atmosferyczne. Wewnętrzna warstwa wykonywana jest z betonu, ale powierzchnię stanowi chociażby estetyczny klinkier, ponadczasowy kamień czy elegancka płytka. Musi być to materiał odporny na mróz i wilgoć. Warto też postawić na ten produkt, który wykazuje wysoką odporność na ścieranie. Dzięki temu schody zewnętrzne będą prezentować się pięknie przez długie lata.


Schody mogą być wykonane na kilka sposobów. Warto rozważyć każdy z nich, aby wybrać te, które zapewnią nam i naszej rodzinie bezpieczeństwo oraz wygodę, a zarazem będą elementem współgrającym z aranżacją wnętrza. Niektóre z propozycji mogą pełnić funkcję dekoracyjną.

Rodzaje schodów

Możemy zdecydować się na schody proste, których pokonywanie jest dość bezpieczne ze względu na taki sam rozmiar i kształt każdego stopnia. Jest to jednak rozwiązanie niezbyt komfortowe dla małych dzieci oraz starszych osób, które mogą odpocząć dopiero po pokonaniu wszystkich stopni. Tą opcję poleca się w miejscach, gdzie nie potrzeba wysokich schodów. Plusem prostych modeli jednobiegowych jest to, że pod nimi możemy umieścić dodatkowy schowek lub zagospodarować przestrzeń w ciekawy i praktyczny sposób.

Innym rozwiązaniem są schody zabiegowe. Nie ma tutaj tzw. spocznika, ale za to mamy stopnie o nieregularnej szerokości, na których można zrobić sobie przystanek. Zaletą tego rodzaju modeli jest fakt, że zajmują niewiele miejsca. Podobnie będzie przypadku schodów dwubiegowych – charakteryzują się one obecnością spocznika w połowie drogi. Jest to jedna z najpopularniejszych opcji.

Schody trójbiegowe zajmują sporo miejsca, jednak są chętnie wybierane w domach z półpiętrem. Jest to także wygodne rozwiązanie, gdy schody łączą wysokie kondygnacje. Mamy tutaj dwa spoczniki, więc pokonywanie kolejnych stopni nie jest męczące.

Nietypowe schody

Jeśli mamy do dyspozycji niewiele miejsca, a musimy wykonać schody w danym pomieszczeniu, najlepszym wyborem będą schody spiralne. Są one mało wygodne, ale zajmują mało miejsca. Dodatkowym atutem jest to, że można je łatwo zamontować.

Do wyboru producenci oferują również m.in. schody policzkowe, w których stopnie umieszcza się we wgłębieniach biegnących po bokach desek (tzw. policzków). Modele siodłane to powycinane policzki, na które nakłada się stopnie. Te określane jako dywanowe to konstrukcja samonośna. Jej cechą charakterystyczną są stopnie tej samej grubości, które wyglądają jakby wisiały w powietrzu. Bardzo nowoczesną propozycją są schody modułowe, które wyróżniają się lekko wyglądającą konstrukcją. Najczęściej zbudowane są z prefabrykowanych stopni wykonanych z żelbetonu. Składają się z modułów, które mocowane są do ściany.

Od wielu lat wykonujemy schody, które spełniają oczekiwania nawet bardzo wymagających klientów. Stawiamy na jakość materiałów, precyzyjne wykonanie oraz estetyczny wygląd. Zadowolenie klienta to nasz priorytet. Doskonale znamy się na swojej pracy, dlatego możemy zapewnić Państwu najwyższą jakość świadczonych usług. Gwarantujemy korzystne ceny oraz fachowe doradztwo. Staramy się wciąż podnosić standardy, aby szerokie grono naszych usatysfakcjonowanych klientów nadal się powiększało. W swojej branży jesteśmy specjalistami.