Ogrodzenia

Ogrodzenia wykonywane przez naszą firmę charakteryzują się solidnością oraz elegancją.

Czym się kierować przy wyborze ogrodzenia?

Tradycja ogradzania swojego terenu ma długą historię. Od samego początku ogrodzenie było sposobem zapewniającym przede wszystkim ochronę posiadanej własności. Jednocześnie wytyczało granice intymności, prywatności, a co za tym idzie dawało także poczucie komfortu i swobody. Współcześnie niewiele się pod tym względem nie zmieniło. W obecnych czasach podstawowym zadaniem, jakie ma do spełnienia ogrodzenie, jest nadal ochrona posesji przed intruzami.

Ogrodzenia posesyjne mają być dzisiaj nie tylko sposobem na zapewnienie ochrony swojej działki, ale również powinno spełniać funkcje ozdobną wobec otoczenia domu. Musi więc współgrać ze stylem budynku, a idąc dalej – podkreślać jego wygląd. Jednocześnie nie powinno przytłaczać samego domu i jego otoczenia, czyli ogrodu. Ogrodzenia Warszawa Dawniej ogrodzenia wykonywano głównie z drewna i kamienia. Wybierano z reguły te właśnie materiały, ponieważ były one wtedy najłatwiej dostępne. Dzisiaj surowców do budowy ogrodzenia jest znacznie więcej. Zapewniają one często nie tylko piękny wygląd ogrodzenia, ale gwarantują również jego wysoką trwałość. Budowa ogrodzenia to współcześnie inwestycja na lata, dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego typu ogrodzenia na swojej posesji.

Intersującą propozycję dla właścicieli posesji stanowią także ogrodzenia ozdobne. Najczęściej wykonywane są one ze stali, która formowana jest w fantazyjne kształty. Takie ogrodzenia przykuwają uwagę licznymi zdobieniami, wśród których najczęściej prym wiodą motywy roślinne. Dużą popularnością wśród naszych klientów cieszą się szczególnie liście bluszczu i kwiaty. Takie modele ogrodzeń idealnie komponują się z nowocześnie urządzonymi posesjami, których w Polsce pojawia się ostatnio coraz więcej.


Ogrodzenia stalowe

Obecnie jednym z najchętniej wykorzystywanych do budowy ogrodzeń materiałów jest stal. Wykonywane są z niej między innymi ogrodzenia kute, które co prawda kosztują niemało, ale są za to rozwiązaniami najbardziej efektownymi. Wybierać można między gotowymi wzorami możliwymi do zastosowania w konstrukcji ogrodzenia lub też zdecydować się na ogrodzenie przygotowywane według indywidualnego projektu. Rozwiązaniem tańszym od wyrobów kowalstwa artystycznego będą na pewno ogrodzenia panelowe, które charakteryzują się dobrą trwałością i odpornością na odkształcenia, a także stosunkowo dużą łatwością w montażu. Zaletą tego typu ogrodzeń jest także krótszy czas potrzebny na wykonanie gotowej konstrukcji. Ogrodzenia przemysłowe klient wybiera z katalogu spośród przygotowanej przez producenta oferty wzorów, następnie wybrane elementy ogrodzenia są dostarczane w dość krótkim terminie, a prace związane z montażem zajmują sprawnej ekipie nie więcej niż kilka dni. W zależności od rodzaju i specyfiki wybranego ogrodzenia stalowego poszczególne jego elementy mogą być łączone albo przy pomocy spawania, albo nitowania na gorąco. Ten drugi sposób zapewnia większą wytrzymałość, ale przy niektórych typach ogrodzeń nie jest konieczne jego stosowanie. Stalowe konstrukcje ogrodzeniowe często wykonuje się ze stali cynkowanej w celu poprawienia ich trwałości. Do najczęściej wybieranych przez klientów kolorów ogrodzeń stalowych zalicza się zielony, czarny i brązowy.

Ogrodzenia Warszawa

Ciekawe efekty uzyskuje się poprzez zastosowanie do budowy ogrodzenia kombinacji dwóch rodzajów materiału: stali oraz drewna. Konstrukcja ogrodzenia wykonywana jest w takim przypadku z doskonałej jakości stali nierdzewnej, zaś sztachety są wytwarzane z drewna. Takie ogrodzenie idealnie wpisuje się w gusta miłośników nieco bardziej klasycznych rozwiązań.

Ogrodzenie z drewnianymi sztachetami będzie wyglądało efektownie przez długi okres czasu, jeśli tylko będziemy pamiętać o odpowiedniej jego konserwacji. Drewno jest materiałem podatnym na działanie czynników zewnętrznych, zwłaszcza wilgoci. W związku z tym należy pamiętać, aby regularnie pokrywać drewniane elementy ogrodzenia specjalnymi impregnatami, lakierami lub glazurą ochronną.

Zapytaj o wycenę

Marcin Lachowicz

606-794-902

zamowienia@stalmar.net

Tutaj jakiś tekst o tym jak wygląda rozmowa o wycenę…
Primis senectus habitasse lectus scelerisque donec ultricies tortor suspendisse adipiscing fusce morbi volutpat pellentesque consectetur risus curae malesuada. Dignissim lacus convallis massa mauris enim mattis magnis senectus montes mollis taciti phasellus accumsan bibendum semper blandit suspendisse faucibus nibh metus lobortis morbi magna vivamus per risus fermentum.