Schody stalowe na piętro lub poddasze

stalmar

W wielu polskich domach piętrowych mieszkają dwie rodziny – najczęściej na parterze jedna, natomiast na piętrze druga. Aby korzystać wygodnie z budynku, można wykonać także schody zewnętrzne wiodące od razu na piętro albo poddasze – dzięki temu dwie rodziny mogą korzystać z niego jeszcze wygodniej.

Wspólne wejście do budynku jednorodzinnego, w którym mieszkają dwie rodziny, może być powodem wielu niesnasek. Ponadto pojawia się także kwestia prywatności oraz spokoju – korzystanie z tego samego wejścia może być po prostu niewygodne dla każdej z rodzin. Właśnie dlatego warto pomyśleć o osobnym wejściu do budynku – jeśli druga rodzina mieszka na piętrze, można w tym właśnie celu wykorzystać schody wiodące na to właśnie piętro i z domu jednorodzinnego wykonać dwurodzinny.

Budowa schodów na zewnątrz bardzo dobrze sprawdza się zarówno w starszych budynkach, jak i w tych nowszych, w których chcemy zagospodarować odrębne piętra. Nie ma wtedy konieczności znacznej ingerencji w konstrukcję budynku, a także problemów z ograniczeniem przestrzeni w holu albo innym wnętrzu, aby wydzielić dwa osobne wejścia do budynku.

Jakie schody na piętro lub poddasze wybrać?

Jeśli chcemy zdecydować się na wykonanie odrębnych schodów na piętro albo poddasze, wówczas warto postawić na lekkie i wytrzymałe, ale też komfortowe w użytkowaniu konstrukcje. W tym celu doskonale mogą sprawdzić się schody stalowe zewnętrzne. To właśnie tak typ schodów wybierany jest przez klientów najczęściej.

Schody stalowe mają wiele zalet – są niedrogie w realizacji, szybkie i łatwe w montażu, odpowiednio wykończone i zamontowane są również w stanie posłużyć na długie lata. Ponadto mogą być estetyczne – wcale nie musimy decydować się na proste konstrukcje z kratownicami poddane ocynkowaniu. Takie schody oferujemy również w naszej firmie Stalmar – zapewniamy w tym zakresie kompleksową i profesjonalną obsługę.

Schody stalowe – sprawdzony pomysł na dom dwurodzinny

W Stalmar wykonujemy schody stalowe zewnętrzne i wewnętrzne na indywidualne zamówienie klientów. Naszym głównym celem jest ich zadowolenie, dlatego zapewniamy pełne wsparcie od etapu projektowego aż do fachowego montażu.

Wykonujemy różnego rodzaju schody metalowe – proste konstrukcje z kratownicami oraz bardziej eleganckie schody, które można dopasować do aranżacji nowoczesnych i bardziej tradycyjnych. Nasze schody mogą być także uzupełnione o balustrady wykonane z innych materiałów, na przykład szkła hartowanego czy drewna, aby uzyskać dekoracyjny rezultat.

Zanim jednak przystąpimy do realizacji zamówienia, spotykamy się z klientem, aby dowiedzieć się więcej o jego oczekiwaniach, a także pobieramy pomiary. Nasi pracownicy doradzają również w doborze odpowiednich schodów stalowych pod kątem technicznym oraz estetycznym.

Po pobraniu pomiarów i dokonaniu wszelkich uzgodnień z klientem przystępujemy do wykonania projektu schodów zewnętrznych. Gdy projekt jest gotowy przekazujemy do klientowi do akceptacji – na tym etapie możemy jeszcze wprowadzić wskazane przez klienta zmiany.

Jeśli klient zaakceptuje projekt, przystępujemy do jego realizacji. Stosujemy najwyższej jakości materiały, co przekłada się na wytrzymałość i trwałość naszych schodów stalowych stosowanych na zewnątrz. Czas realizacji uzależniony jest od rodzaju konstrukcji i jej stopnia skomplikowania.

Montaż schodów prowadzących na piętro lub poddasze

Gdy konstrukcja jest już gotowa, wówczas przystępujemy do montażu schodów u klienta. Kładziemy nacisk na fachowy montaż, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że ma on wpływ na bezpieczeństwo ich użytkowania. Stosujemy sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne, które pozwalają nam na tworzenie stabilnych schodów prowadzących na wyższe piętra.

Zatem jeśli inwestor chce zrealizować schody prowadzące bezpośrednio na piętro albo na poddasze, aby z domu jednorodzinnego stworzyć wygodny w użytkowaniu dom dwurodzinny dla dwóch osobnych rodzin, jesteśmy zawsze do dyspozycji. Zapraszamy serdecznie do skontaktowania się z naszą firmą Stalmar w celu uzyskania dodatkowych informacji o realizacji usługi!