Stalowe schody zewnętrzne – szybkie i tanie w budowie

stalmar

Schody montowane na zewnątrz powinny być solidne i odporne na warunki atmosferyczne – nie oznacza to jednak wcale, że muszą być one bardzo drogie, a ich realizacja będzie zajmowała dużo czasu. W takim przypadku najlepszym wyborem będą schody stalowe!

Niekiedy nie mamy możliwości wykonania drogich, kamiennych albo betonowych schodów wiodących do domu albo innego budynku. Czasami problemem są kwestie techniczne, na przykład schody mają prowadzić na wyższe piętro. Oczywiście, pojawia się też kwestia finansowa – nie zawsze wykonanie drogich schodów jest w zasięgu finansowym inwestora. W takich właśnie przypadkach rozwiązaniem mogą być wykonane na zamówienie schody stalowe, które będą mogły spełnić wszystkie wymagania zamawiającego.

W naszej firmie Stalmar mamy wieloletnie doświadczenie w realizacji schodów stalowych także na zewnątrz. Zapewniamy naszym klientom kompleksową i profesjonalną obsługę w ramach realizacji schodów ze stali – do domów, mieszkań, obiektów użyteczności publicznej, magazynów, obiektów handlowych i innych zakładów pracy.

Zalety schodów stalowych zewnętrznych:

  • wytrzymałe i trwałe
  • lekkie
  • łatwe w montażu
  • mogą mieć różne style
  • szybkie w realizacji
  • mają niskie ceny
  • odporne na czynniki pogodowe

Te wszystkie zalety powodują, że obecnie schody stalowe są obecnie często wybierane przez inwestorów – osoby prywatne, przedsiębiorców, instytucje. Istnieje możliwość wykonania całej konstrukcji ze stali – schodów, balustrad oraz podstaw zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami inwestora oraz możliwościami technicznymi.

Schody stalowe zewnętrzne – niskie i wysokie

Jedną z dużych zalet schodów zewnętrznych wykonanych ze stali jest fakt, że mogą być one zarówno wyższe, jak i niższe.

Mogą prowadzić na wysoki parter, ale mogą również być wykonane tak, aby łączyć ze sobą podłoże wraz z piętrem. Dzięki temu są chętnie wybierane również do tych budynków, które już są zrealizowane i wymagane jest wykonanie w nich dodatkowego wejścia.

Schody stalowe na zewnątrz mają lekką, ale wytrzymałą konstrukcję, która powoduje, że można zamontować je praktycznie do każdego budynku. Mogą być one ustabilizowane na palach, dlatego nie wymagają mocnego związania z konstrukcją budynku na całej jego wysokości – wystarczy jedynie stabilizacja przy wejściu do budynku.

Nie tylko ocynkowane – wiele kolorów do wyboru

Najczęściej schody stalowe na zewnątrz są wykonane jako ocynkowane, czyli mają srebrzysty kolor. Proces cynkowania powoduje, że schody te są bardziej odporne na czynniki pogodowe, dlatego nie rdzewieją.

W przypadku, gdy klientowi nie odpowiada srebrzysty kolor będący wynikiem procesu ocynkowania, istnieje możliwość malowania proszkowego schodów. Malowanie proszkowe powoduje, że konstrukcja metalowa pokrywana jest warstwą farby proszkowej – warstwa ta jest równa, cienka, ale wytrzymała i dobrze dociera nawet do załamań. Istnieje możliwość malowania na dowolny kolor z palety RAL. Wobec tego wtedy, gdy inwestorowi zależy na efekcie estetycznym, może on zdecydować się na jeden z dostępnych kolorów pasujących do budynku oraz do swojego gustu.

Schody wzniesione w rekordowo szybkim tempie

Jak zaznaczyliśmy wcześniej, jedną z wielu zalet schodów stalowych jest też ich tempo wykonania. Są one szybkie w realizacji, ponieważ wykorzystuje się wtedy wiele elementów prefabrykowanych, które muszą być tylko odpowiednio docięte oraz wykończone. To powoduje, że schody mogą stanąć u klienta w terminie już kilku tygodni od momentu złożenia zamówienia.

Dodatkowym plusem jest możliwość użytkowania schodów praktycznie od razu – nie ma potrzeby czekania, aż użyte do ich wykonania materiały wyschną czy zespolą się. W związku z tym są one dobrym wyborem wtedy, gdy dla inwestora liczy się czas realizacji zlecenia.

Podsumowując, schody stalowe są bardzo dobrym wyborem na zewnątrz – wybierane są przez inwestorów indywidualnych, czyli osoby prywatne, ale również przez przedsiębiorców oraz przez liczne instytucje. Klientów chcących zamówić wysokiej jakości schody stalowe na zewnątrz zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług w firmie Stalmar!