Schody stalowe w stylu loft

stalmar

Styl loft jest obecnie jednym z najmodniejszych stylów w aranżacji wnętrz. Wywodzący się z industrialnych przestrzeni dawnych fabryk, wyróżniający się surową elegancją, doskonały zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Jeśli również chcesz urządzić swój dom albo dwupoziomowe mieszkanie w stylu loft, nie zapominaj o tym, aby dobrać odpowiednie schody wewnętrzne. Na co warto się zdecydować?

Naturalna cegła, podniszczone drewno, beton, stal – to ulubione materiały wykorzystywane w aranżacjach loftowych. Możemy podzielić je zasadniczo na dwa rodzaje, a mianowicie na hard lofty, które powstają w poprzemysłowych budynkach, a także na soft lofty, czyli mieszkania aranżowane w stylu hard loftów. W Polsce najczęściej spotykamy te drugie – swój prywatny loft możemy urządzić w każdym domu czy mieszkaniu, gdy dobierzemy odpowiednie materiały wykończeniowe, meble i dodatki.

Styl przemysłowy, czyli industrialny wykorzystywany w loftach charakteryzuje się prostotą i oszczędnością, ale też efektownymi detalami, które nadają mu wyjątkowy smak. W internecie możemy znaleźć mnóstwo inspiracji, aby wybrać takie rozwiązania, które będą najbardziej atrakcyjne, trwałe, funkcjonalne. Przy aranżacji musimy też często wybrać odpowiednie schody wewnętrzne. Jaka konstrukcja sprawdzi się wtedy najlepiej?

Stylowa stal w industrialnej odsłonie

Jeśli chodzi o aranżacje loftowe, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie stal. To właśnie ten materiał jest również chętnie używany w przestrzeniach poprzemysłowych. Stalowe schody będą świetnie wpisywały się w tą industrialną surowość, aby przestrzeń wyglądała naprawdę efektownie.

Schody stalowe w lofcie mogą mieć różne postaci, na przykład mogą być wykonane w całości ze stali – najlepiej szczotkowanej stali w srebrnym kolorze, ale mogą być też malowane. W tym przypadku najbardziej efektownie będzie prezentować się kolor czarny albo ciemnoszary – grafitowy. Schody w lofcie mogą być też uzupełnione o drewno, na przykład na stopnie i zabiegi lub na policzki – stalowe mogą zostać wtedy balustrady. Najlepiej wybrać drewno naturalne, które będzie pasowało kolorystycznie do całości aranżacji. Świetnie prezentuje się przede wszystkim drewno ciemniejsze, egzotyczne.

Jaka konstrukcja schodów będzie idealna w lofcie?

Do loftów przede wszystkim świetnie nadają się wszystkie konstrukcje ażurowe, które nadają przestrzeni większą lekkość i mogą powiększyć ją optycznie. Wtedy także możemy podkreślić wygląd stali, aby prezentowała się jeszcze lepiej.

Pod uwagę warto wziąć przede wszystkim schody policzkowe oraz schody siodłowe, które bazują na belkach bocznych stanowiących podporę dla stopni schodów. W przypadku schodów policzkowych belki podpierają stopnie od spodu, natomiast schody siodłowe mają stopnie umieszczone w belkach.

Drugą ciekawą propozycją są schody wspornikowe. W tym przypadku mówimy o schodach wychodzących ze ściany, dlatego konstrukcja tego rodzaju prezentuje się bardzo nowocześnie, ale z drugiej strony wymaga odpowiedniej konstrukcji budynku – nie w każdym będziemy mogli je zrealizować.

Gdy w naszym wymarzonym lofcie nie mamy zbyt wiele przestrzeni do dyspozycji, możemy zdecydować się również na zamontowanie schodów kręconych. Także kapitalnie wpisują się w styl loftowy i dodadzą wnętrzu niezwykłego uroku. Schody kręcone możemy zamówić na wymiar albo możemy zakupić je jako gotowe schody modułowe w sklepach budowlanych.

Zapraszamy do zamówienia schodów i balustrad w stylu loft!

Firma Stalmar specjalizuje się w produkcji schodów oraz innych konstrukcji stalowych już od lat. Dla naszych klientów jesteśmy w stanie wykonać także niecodzienne schody industrialne, które doskonale nadają się do nowoczesnych loftów. Wykonujemy także balustrady stalowe.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć zaprezentowaną na naszej stronie internetowej – można znaleźć wśród nich także propozycje idealne do loftów. W razie dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji – nasi pracownicy pomogą w wyborze najlepszego projektu schodów do Państwa loftu.