Jak wygląda przygotowanie i montaż schodów stalowych?

stalmar

Schody stalowe doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz, ale można wpasować je również w bardziej tradycyjne aranżacje. Można zamontować je niemalże w każdym wnętrzu – także tam, gdzie przestrzeni do dyspozycji jest niewiele.

Stal jest często używana w różnych konstrukcjach. Kojarzy nam się głównie z industrialnym, loftowym stylem. Główne zalety tego materiału to jego wytrzymałość oraz lekkość. Z elementów stalowych można realizować również różnego rodzaju schody – te wewnętrzne i zewnętrzne. Do ich realizacji można wykorzystać droższą stal kwasoodporną, a także stal nierdzewną, cynkowaną czy węglową malowaną na różne kolory.

Schody stalowe na indywidualne zamówienie

Ze stali najczęściej wykonuje się schody wewnętrzne o konstrukcji ażurowej – doskonale nadają się wtedy do otwartych wnętrz i powiększają przestrzenie optycznie. Jesteśmy w stanie wykonać także schody spiralne, które dobrze nadają się na małe klatki schodowe. Ponadto jesteśmy otwarci na realizację schodów nietypowych – projektowanych na indywidualne zamówienie i innych niż wszystkie.

Na swoim koncie mamy już wiele tego rodzaju konstrukcji i jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom obsługę na najwyższym poziomie – zachęcamy do zapoznania się z naszymi schodami na stronie.

Realizowane przez nas schody mogą być wykonane w całości ze stali, ale również ze stali w połączeniu z innymi materiałami – drewnem, szkłem. Wykorzystujemy różne materiały, proponując klientom tylko te najwyższej jakości. Dzięki temu nasze schody są tak efektowne, a przy tym wytrzymałe i trwałe na długie lata. Doskonale wpisują się w różne aranżacje, między innymi w modny obecnie styl loft czy skandynawski, ale również pasują do wnętrz minimalistycznych czy tradycyjnie urządzonych.

Przygotowanie schodów stalowych

Jeśli chcemy zdecydować się na schody stalowe, musimy przede wszystkim znaleźć firmę, która zajmuje się ich realizacją. Nasza firma Stalmar posiada w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie i każdemu z naszych klientów zapewniamy kompleksową obsługę w realizacji konstrukcji schodów zewnętrznych i wewnętrznych.

Schody stalowe wykonujemy z najwyższej jakości materiałów zgodnie z projektem uzgodnionym z klientem. Wcześniej nasi pracownicy pobierają wymiary i uzgadniają z klientem wygląd schodów pod kątem zastosowanych materiałów, stylu aranżacji.

Gdy mamy już wszystkie potrzebne informacje, rozpoczynamy produkcję schodów. Nasz nowoczesny zakład produkcyjny dysponuje zaawansowanym zapleczem pozwalającym nam na stworzenie różnych typów konstrukcji stalowych na zamówienie.

W zależności od konstrukcji schodów elementy metalowe są spawane albo skręcane. Zawsze kładziemy nacisk na wytrzymałość, trwałość i stabilność, dlatego nasze schody są w stanie posłużyć przez długie lata. Wielopunktowe mocowania zapewniają bardzo dobrą stabilność schodów – nawet w przypadku ażurowych, lekkich konstrukcji. Stosujemy również specjalne metody ochrony stali przed korodowaniem, co przekłada się na ich odporność w trakcie użytkowania.

Montaż schodów stalowych

Gotowe elementy schodów stalowych przygotowanych w naszym zakładzie dostarczane są do klienta. Moduły schodów – ich liczba zależy od wybranej konstrukcji, zabiegów, stylu – są następnie montowane na miejscu przez naszych wykwalifikowanych pracowników.

Elementy montowane są do ścian oraz posadzek na dwóch kondygnacjach, a dzięki temu gotowe schody są stabilne i trwałe – nie uginają się i nie drgają w trakcje wchodzenia i schodzenia. Do montażu schodów do ścian oraz posadzek wykorzystujemy specjalne kołki, które doskonale stabilizują całą konstrukcję.

Sam montaż schodów stalowych zwykle trwa jeden dzień w zależności od konstrukcji. To również dodatkowy plus w stosunku do innych typów schodów, których wykonanie może trwać dłużej.

W razie dodatkowych pytań związanych z wykonaniem schodów stalowych na zamówienie jesteśmy całkowicie do Państwa dyspozycji. Prosimy o kontakt w celu uzyskania dodatkowych informacji, w tym również wyceny. Zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie.