Metalowe schody zewnętrzne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

stalmar

Schody zewnętrzne mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Kiedyś najczęściej w tym celu stosowano różnego rodzaju kamień, lastriko czy beton. Teraz dużym zainteresowaniem cieszą się także schody metalowe. Co warto o nich wiedzieć?

Wybór odpowiednich schodów zewnętrznych może nastręczać sporo trudności. Aktualnie mamy do dyspozycji wiele wariantów takich konstrukcji. Tutaj przyjrzymy się jednej z nich, a mianowicie schodom zewnętrznym metalowym.

Wykonane z metalu schody często kojarzone są z halami przemysłowymi czy też z centrami handlowymi, ale warto wskazać, że konstrukcje tego typu mają znacznie szersze zastosowanie – polecane są one również jako schody zewnętrzne do domów jednorodzinnych oraz budynków mieszkalnych wielorodzinnych. 

Czym dokładnie charakteryzują się schody zewnętrzne metalowe? Jakie są ich najważniejsze zalety? W końcu, gdzie warto je zamontować? Zapraszamy do sprawdzenia razem z nami!

Schody metalowe – doskonałe również na zewnątrz!

Metale to materiały o wszechstronnym zastosowaniu budowlanym i wykończeniowym. Wykonuje się z nich także schody przeznaczone na zewnątrz i do wnętrz. Ze względu na rozmaite możliwości formowania metalu, schody te mogą pasować do różnorodnych budynków!

Ochrona przed korozją

Wtedy, gdy schody metalowe mają znaleźć się na zewnątrz, kluczowe jest ich odpowiednie zabezpieczenie przed czynnikami niszczącymi – wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami, promieniowaniem UV. Właśnie dlatego konstrukcje te są wtedy odpowiednio wykańczane z wykorzystaniem procesu ocynkowania oraz malowania proszkowego. 

Cynkowanie nadaje metalowi charakterystyczny, srebrzysty kolor. Malowanie proszkowe pozwala natomiast na uzyskanie różnorodnych kolorów jednolitych z palety kolorów RAL. Warto przy tym zaznaczyć, że technika malowania proszkowego jest lepsza od malowania tradycyjnego – konstrukcje metalowe są pokryte farbą bardzo dokładnie, równomiernie, bez smug i zacieków.

Różne rodzaje konstrukcji

Schody zewnętrzne z metalu mogą posiadać różne wielkości – mogą posłużyć do dojścia na wysoki parter, ale również na wyższe piętra. Najczęściej posiadają one konstrukcję ażurową, która jest lekka oraz estetyczna, a przy tym na tyle wytrzymała, że schody te zachowują odpowiednią stabilność oraz trwałość.

Stopnie schodów metalowych najczęściej posiadają ażurową konstrukcję – dzięki temu przepuszczają wilgoć i zabrudzenia i nie wymagają specjalnego czyszczenia.

Możliwość łączenia z innymi materiałami

Warto zaznaczyć, że schody metalowe mogą być wykonane w całości z tego materiału, ale może być on także łączony z innego rodzaju materiałami, na przykład z płytami betonowymi, kamiennymi służącymi jako stopnie. Do schodów metalowych dobiera się także barierki ochronne – najczęściej wykonane także z metalu w tym samym kolorze.

Najważniejsze zalety schodów zewnętrznych metalowych:

  • przystępne cenowo
  • szerokie zastosowanie
  • stabilne i bezpieczne w użytkowaniu
  • łatwe do utrzymania w czystości
  • doskonałe do istniejących już budynków
  • odporne na korodowanie

Gdzie sprawdzą się schody metalowe zewnętrzne?

Jak zostało wspomniane już wcześniej, schody metalowe mogą sprawdzić się w wielu różnych punktach.

Przykładowe miejsca montażu schodów metalowych:

  • wejścia do budynków mieszkalnych
  • wejścia do budynków gospodarczych
  • tarasy, balkony, loggie
  • wejścia do sklepów, punktów usługowych, biur, urzędów

Jak widać, schody metalowe to wszechstronny wybór do różnorodnych przestrzeni – także wtedy, gdy budynek już istnieje i chcemy dostawić do niego dodatkowe schody zewnętrzne.

Zamów zewnętrzne schody metalowe w firmie Stalmar!

Jeśli także chcesz zdecydować się na schody zewnętrzne metalowe do swojego domu, zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty w firmie Stalmar! Posiadamy szerokie doświadczenie w dziedzinie projektowania, produkcji i montażu schodów metalowych zewnętrznych i wewnętrznych, zapewniając wówczas naszym klientom obsługę na najwyższym poziomie.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą galerią realizacji zaprezentowaną na stronie internetowej i zachęcamy do zamówienia schodów zewnętrznych metalowych w naszej firmie!