Schody ze stali nierdzewnej – nowoczesny design we wnętrzach

stalmar

Stal nierdzewna to materiał wykorzystywany dzisiaj bardzo często do budowy rozmaitych konstrukcji. Także można wykonać z niego eleganckie oraz trwałe schody ze stali nierdzewnej, które posiadają bardzo szerokie zastosowanie.

INOX od francuskiego „inoxydable”, czyli „nieutleniający się” to jedno z określeń stali nierdzewnej. Stal ta zaliczana jest do grupy posiadającej specjalne właściwości fizykochemiczne, które czynią ją odporną na korodowanie – rdzewienie.

Aby stal nierdzewna rzeczywiście mogła zapewnić odpowiednią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi wywołującymi korozję, jest produkowana z odpowiednich surowców. Kluczowe są w tym przypadku dodatki stopowe, w tym chrom, którego zawartość to minimum 11 proc. w stopie.

Dzisiaj stal nierdzewna posiada bardzo szerokie zastosowanie. Jest używana w wielu branżach, w tym między innymi w branży budowalnej i wykończeniowej. To z niej powstają także stylowo prezentujące się schody ze stali nierdzewnej.

Obecnie schody ze stali nierdzewnej wybierane są coraz częściej jako alternatywa dla innych konstrukcji schodowych, w tym między innymi schodów drewnianych czy też schodów kamiennych. Dlaczego warto zdecydować się na schody ze stali tego typu?

Konstrukcja schodów ze stali nierdzewnej

Do budowy schodów ze stali nierdzewnej wykorzystuje się elementy stalowe odpowiednio wykończone, aby gwarantowały maksimum wytrzymałości i estetyki. Schody te najczęściej w całości wykonuje się ze stali nierdzewnej, czyli służą one do wykonania stopni, podstopnic, a także konstrukcji nośnej. Ze stali przygotowuje się także balustrady.

Stal nierdzewna wykorzystana na konstrukcję schodów może mieć różne wykończenia. Popularna jest stal chromowana, która cechuje się wysokim połyskiem. Alternatywna propozycja to stal matowa, inaczej szczotkowana czy też satynowana, która także prezentuje się bardzo efektownie.

Warto zaznaczyć też, że schody ze stali nierdzewnej mogą być uzupełnione innymi typami materiałów, na przykład świetnie prezentują się wraz z elementami ze szkła hartowanego czy też elementami drewnianymi, które nadają im cieplejszy, bardziej przytulny wyraz.

Ze względu na różnorodne możliwości schody ze stali nierdzewnej mogą być zatem dostosowane specjalnie do potrzeb klienta oraz wnętrza, w którym mają się znaleźć.

Najważniejsze zalety schodów ze stali nierdzewnej:

  • szerokie zastosowanie – sprawdzają się w wielu przestrzeniach
  • różnorodne możliwości konstrukcyjne – multum wariantów wykonania
  • wysoka odporność na czynniki niszczące – trwałość i wytrzymałość w różnych przestrzeniach
  • stosunkowo niski ciężar – nie wymagają ciężkiej podbudowy, sprawdzają się także jako schody ażurowe, kręcone
  • łatwy i szybki montaż – schody nie są wymagające w instalacji, gotowe elementy dostarczane są na miejsce i tam skręcane ze sobą

Schody ze stali nierdzewnej – idealne do wielu przestrzeni

Stylowe, wytrzymałe, trwałe, stabilne – schody ze stali nierdzewnej posiadają wiele zalet, które powodują, że teraz zamawiane są one tak chętnie do wielu przestrzeni. Doskonale sprawdzają się w domach i wielokondygnacyjnych mieszkaniach, a także w innych obiektach – w biurach, sklepach, hotelach.

Najczęściej schody tego typu wybierane są do wnętrz nowocześnie urządzonych, ponieważ stal nierdzewna idealnie podkreśla ich aranżację. Można dostosować je wtedy do wielu stylów, na przykład minimalistycznego, glamour, loftowego, aby wspomnieć jedynie o paru z nich.

Warto również zaznaczyć, że schody ze stali nierdzewnej mogą być także stosowane na zewnątrz. Materiał ten zapewnia optymalną ochronę w warunkach zewnętrznych – taka konstrukcja może posłużyć wówczas na lata.

Chcesz zamówić wysokiej jakości schody ze stali nierdzewnej? W takim przypadku zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty w firmie Stalmar! Od lat zajmujemy się projektowaniem i budową schodów stalowych dla naszych klientów zapewniając im pełną i profesjonalną obsługę. Na naszej stronie internetowej można już teraz zapoznać się z przykładowymi realizacjami. Postaw na najlepszą jakość z firmą Stalmar!